خانه / پیام

پیام

آیین گشایش نهمین جشن‌واره «قند پارسی»  ـ 5 متن کامل پیام سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان به نهمین جشن‌واره ادبی «قند پارسی» در تهران

آیین گشایش نهمین جشن‌واره «قند پارسی»  ـ 5 متن کامل پیام سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان به نهمین جشن‌واره ادبی «قند پارسی» در تهران   روابط عمومی خانه ادبیات افغانستان: نهمین جشن‌واره «قند پارسی» به همّت خانه ادبیات افغانستان ساعت 14 چهارشنبه 16 اسفند (حوت) 1396 با حضور ... بیشتر بخوانید »

درگذشت جوان داستان نویس، فرید نوری

فرید نوری، عضو داستان‌نویس خانه ادبیات افغانستان در اصفهان پس از تحمل دوره‌ طولانی بیماری، ما را تنها گذاشت و به دیدار معبود شتافت. درگذشت این نویسنده جوان را به خانواده ایشان و همه اعضای خانه ادبیات افغانستان تسلیت می‌گوییم. برای او، آمرزش الهی و برای بازماندگانش، بردباری آرزومندیم. روابط ... بیشتر بخوانید »

پیام منیژه باختری: سلطان‌زاده بهترین داستان‌ها و رمان‌های عصر ما را نوشته است

سلطان‌زاده یکی از پرکارترین نویسندگان معاصر است و در غربت، دِرَفشِ ادبیات زبان فارسی را برافراشته است و کوشایِ معرفی فرهنگ راستین و آفریده‌های ادبی سرزمین ماست. بیشتر بخوانید »

پیام محمدحسین محمدی: جشن‌واره‌ی قند پارسی،‌ گام بزرگی‌ است برای آشتی ادبیات با مخاطبانش

‌آصف سلطان‌‌زاده در داستان فارسی، نام بزرگی است و آثارش به اعتلای ادبیات داستانی فارسی کمک شایانی رسانده ‌است و بر ما است که قدر او و داستان‌هایش را بدانیم. بیشتر بخوانید »

ویژه‌نامه پنجمین همایش «روایت هم‌دلی» منتشر شد

روایت همدلی 5

«همایش «روایت هم‌دلی»، برنامه‌ای فرهنگی است که خانه ادبیات افغانستان آن را به صورت دوسالانه با هدف بررسی روش‌های افزایش همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور و نیز تقویت روحیه مهاجران افغانستانی مقیم ایران و برانگیختن توجه مراکز فرهنگی ایرانی به مشکلات فرهنگی افغانستان و یافتن راهکارهای حل آن برگزار می‌کند». بیشتر بخوانید »

پیام خانه ادبیات افغانستان درباره حضور بی‌نظیر و حماسی ملت افغانستان در دادخواهی و مبارزه با طالبان

به نام خدای آگاهی و دادگری سرزمین حادثه‌خیز افغانستان که دهه‌هاست با بلای خانمان‌سوز نابسامانی، جنگ و آوارگی دست به گریبان است، در یک سال گذشته با ورود به دوره تازه‌ای از حیات سیاسی خود، روزهای تلخ‌تری را سپری کرده است. شکل‌گیری «حکومت وحدت ملی» بر خلاف نام وسوسه‌ برانگیز ... بیشتر بخوانید »

فراخوان هشتمین جشن‌واره ادبی «قند پارسی» منتشر شد

این جشن‌واره ویژه شعر و قصه جوان افغانستان است و امسال با نکوداشت آصف سلطان‌زاده و پاس‌داشت جایگاه فرهنگی و تمدنی «بامیان باستان» برگزار می شود. بیشتر بخوانید »

پیام شادباش نوروزی خانه ادبیات افغانستان

جهان از باد نوروزی جوان شد زهی زیبا که این ساعت جهان شد شَمال صبح‌دم مشکین‌نفس گشت صبای گرم‌رو عنبرفشان شد                                   عطار نیشابوری فرا رسیدن «نوروز باستانی» و آغاز «جشن گل سرخ» را ... بیشتر بخوانید »

پیام تسلیت خانه ادبیات افغانستان برای ضایعه درگذشت هموطنان عزیزمان در حادثه رانش زمین در بدخشان

رانش زمین در بدخشان

خانه ادبیات افغانستان، رویداد ناگوار رانش زمین را در بدخشان باستانی به همه ملت بزرگ افغانستان تسلیت می‌گوید. برای قربانیان، آمرزش یزدانی و برای همه بازماندگان، بردباری آرزومندیم. خانه ادبیات افغانستان هم‌گام با مردم سرزمین خویش، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سوگوار این مصیبت دردناک است. بیشتر بخوانید »

پیام استاد واصف باختری به هفتمین جشن‌واره ادبی قند پارسی

واصف باختری

به نام خداوند جان و خرد دوستان فرهیخته و دانشور!  سلامی چو بوی خوش آشنایی. از ژرفای روان خویش به شما درود می‌فرستم. فراوان سپاس‌گزارم از پاکیزه‌سرشتانی که در فراهم‌آوری این برنامه دل‌نوازانه تلاش ورزیده‌اند. جشن‌واره «قند پارسی» که به کوشش خانه ادبیات افغانستان، امسال برای هفتمین بار برگزار می‌شود، ... بیشتر بخوانید »