خانه / ویژه روایت همدلی

ویژه روایت همدلی

اولین گزارش تصویری از هفتمین روایت «همدلی»

محمدسرور رجایی، دبیر این همایش ادبی و فرهنگی، در آغاز مراسم با بیان اینکه خانه ادبیات افغانستان تمام تلاش و همت خود را به خرج داده و می‌دهد تا فضایی برای گفت‌و‌گوهای ادبی و فرهنگی فراهم کند، اظهار کرد: معتقدیم فرهنگ، هنر و ادبیات بخش اصلی زندگی و سرشت ماست. زندگی ما بدون این‌ها ناقص است و چیزی کم دارد. بیشتر بخوانید »

لزوم مطالبه‌گری و شناخت افغانستان در «روایت همدلی» مطرح شد

هفتمین همایش «روایت همدلی» به همت حوزه هنری و مؤسسۀ فرهنگی انار سرخ و با حضور شخصیت‌های برجسته ادبی و فرهنگی دو کشور همچون اسماعیل امینی، محمدکاظم کاظمی، غلامرضا طریقی، میلاد عرفان‌پور، محمدسرور رجایی، جواد محقق، مهدی قزلی، رضا امیرخانی، علی دهباشی و ... شنبه 11 اسفندماه در حوزه هنری برگزار شد. بیشتر بخوانید »

هفتمین همایش «روایت همدلی» با حضور فرهنگیان و هنرمندان ایرانی و افغانستانی برگزار می‌شود‌

روایت هم‌دلی فرصتی است برای ‌شناخت و داد و ستد بیشتر فرهنگی ‌میان دو ملت بزرگ افغانستان و ایران، تأکید کرد، هدف از برگزاری این همایش، بهبود و گسترش همکاری‌ها و هم‌دلی‌های فرهنگی و برانگیختن توجه مراکز فرهنگی و اجتماعی ایرانی به مشکلات و مسایل فرهنگی و اجتماعی مهاجران افغانستانی است. بیشتر بخوانید »

همایش روایت همدلی؛ نقش رسانه‌ها در همدلی دو ملت ایران و افغانستان: مهاجران افغان خبر ندارند که کشورشان خیابان دارد

شادی خوشکار کمی پایین‌تر از تقاطع حافظ در سمیه، ورودی کم‌رفت‌وآمد حوزه هنری است. بر دیوار سمت راست پله‌ها نوشته‌اند: سالن سوره. ساعت از ٣ گذشته است و مجری برنامه از رسم شرقی دیر رسیدن گله می‌کند. ششمین برنامه روایت همدلی است. قرار است از سه تلاشگر فرهنگی، اجتماعی ایرانی ... بیشتر بخوانید »

رسانه‌ها در نشان دادن ظرفیت جامعه مهاجرین به درستی عمل کنند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، ششمین همایش فرهنگی و هنری همزبانان همدل «روایت همدلی 6» با موضوع نقش رسانه‌ها در همدلی دو ملت ایران و افغانستان در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار شد. شروع این همایش با تلاوت قرآن توسط «محمد مهدی میرزایی» هنرمند افغانستانی و گرامی داشت ... بیشتر بخوانید »

گزارش تصویری از ششمین همایش روایت همدلی

محمدسرور رجایی،‌ دبیر ششمین همایش روایت همدلی محمد محقق، شاعر ایرانیمحمدافسر رهبین،‌ رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران نشست تخصصی «نقش رسانه ها در تقویت همدلی دو ملت افغانستان و ایران»از راست به چپ، شوکت علی محمدی شاری(کارشناس افغانستانی)،‌ مجتبی نوروزی(کارشناس ایرانی)، محمدصادق دهقان(مجری نشست)، محمدسرور مولایی(کارشناس افغانستانی)، ... بیشتر بخوانید »

در ششمین همایش «روایت هم‌دلی» بررسی می‌شود: «نقش‌ رسانه‌ها در هم‌دلی دو ملت افغانستان و ایران»

«همایش «روایت هم‌دلی»، برنامه‌ای فرهنگی است که خانه ادبیات افغانستان آن را با هدف بررسی روش‌های افزایش همکاری‌ها و هم‌دلی‌های فرهنگی میان دو ملت هم‌زبانِ افغانستان و ایران، برانگیختن توجه مراکز فرهنگی و اجتماعی ایرانی به مشکلات فرهنگی و اجتماعی مهاجران افغانستان و یافتن راه حل‌های آن به صورت دوسالانه برگزار می‌کند. بیشتر بخوانید »

ویژه‌نامه پنجمین همایش «روایت هم‌دلی» منتشر شد

روایت همدلی 5

«همایش «روایت هم‌دلی»، برنامه‌ای فرهنگی است که خانه ادبیات افغانستان آن را به صورت دوسالانه با هدف بررسی روش‌های افزایش همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور و نیز تقویت روحیه مهاجران افغانستانی مقیم ایران و برانگیختن توجه مراکز فرهنگی ایرانی به مشکلات فرهنگی افغانستان و یافتن راهکارهای حل آن برگزار می‌کند». بیشتر بخوانید »

روایت همدلی پنجم به روایت تصویر

پنجمین روایت همدلی با همكاری خانه ادبیات افغانستان و مركز آفرینش های ادبی، دوشنبه 18 اسفند 93 در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد. این مراسم كه استادان دانشگاه، دانشجویان، هنرمندان و نویسندگان افغانستان در آن حضور داشتند، بخشهای زیادی داشت ازجمله سخنرانی دكتر محمدسرور مولایی، سخنرانی جواد محقق، نكوداشت دو دهه تلاش هنری و ادبی عارف جعفری، شعرخوانی شاعران افغانستان و ایران، رونمایی آلبوم قند پارسی و اجرای موسیقی هنرمندان كشورهای ایران و افغانستان. بیشتر بخوانید »