خانه / طنز

طنز

ویژه‌نامه پنجمین همایش «روایت هم‌دلی» منتشر شد

روایت همدلی 5

«همایش «روایت هم‌دلی»، برنامه‌ای فرهنگی است که خانه ادبیات افغانستان آن را به صورت دوسالانه با هدف بررسی روش‌های افزایش همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور و نیز تقویت روحیه مهاجران افغانستانی مقیم ایران و برانگیختن توجه مراکز فرهنگی ایرانی به مشکلات فرهنگی افغانستان و یافتن راهکارهای حل آن برگزار می‌کند». بیشتر بخوانید »

دفتر خانه ادبیات افغانستان در تهران برگزار می‌کند: نشست شعری صمیمانه با حضور ناصر فیض 

ناصر فیض، مدیر دفتر طنز حوزه هنری و سراینده گزیده‌های طنز «فیض‌بوک»، «اُملِت‌های دسته‌دار» و «نزدیک ته ‌خیار»، پنج‌شنبه، اول مرداد (اسد) 1394 در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری تهران، مهمان شاعران و نویسندگان افغانستانی و ایرانی است. بیشتر بخوانید »

بچه

پسربچه‌ای حدود پنج ساله که در میان انبوه جمعیت حاضر در نمایشگاه، مادرش را گم کرده بود، پیش پلیس آمد و از او پرسید: ـ شما خانمی رو ندیدید که بدون داشتن بچه‌ای مثل من از این‌جاها بگذره؟ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ گابریل گارسیا مارکز برگردان: جواد عاطفه بیشتر بخوانید »

یک روز سرد زمستانی

جوخه‌ی اعدام، او را در یک روز یخ‌زده از سلولش  بیرون آورد. همه باید از یک زمین برفی برای رسیدن به محل اعدام می‌گذشتند. نگهبانان، خودشان را با کت، دست‌کش و کلاه، خوب، پوشانده بودند، اما هنوز هم در آن سرمای استخوان‌سوز و برهوت یخ‌زده می‌لرزیدند. زندانی بیچاره که فقط ... بیشتر بخوانید »