خانه / کودک و نوجوان

کودک و نوجوان

۵۰ کشور مخاطب نشریه کودکان افغانستان؛ باغی برای کودکان افغانستانی

نشریه‌ای به زبان فارسی که همه فارسی‌زبان‌ها و به ویژه کودکان افغانستانی را مخاطب خود قرار است . ماه به ماه با زبانش،قصه‌هایش و حرف‌هایش می‌خواهد به بچه‌های مهاجر افغانستان فرهنگ سرزمینشان را یادآوری کند. در این گزارش پای حرف‌های«محمد سرور رجایی» مدیرمسئول نشریه باغ نشستیم، باغی که خودش می‌گوید روزی حسرت کودکی‌هایش بوده است. بیشتر بخوانید »

بی‌توجهی مسئولان به ادبیات کودک و نوجوان افغانستان

اگر ما نگاهی به تاریخ ادبیات کودک و نوجوان افغانستان بیاندازیم، می‌‏بینیم اولین نشریه کودکان و نوجوانان که در افغانستان چاپ شده است، نزدیک به یکصد سال پیش بوده است. با این وضعیت اگر به داشته‌‏های ادبی و هنری کودکان و نوجوانان خود در یکصد سال اخیر بنگریم، متاسفانه باید گفته شود که با احترام به شمار اندکی از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان، میراث داران ادبی خوبی نداشته‌ایم. بسیاری از نشریه‌‏ها آمدند و چند صباحی منتشر شدند و به محاق فراموشی رفتند. بیشتر بخوانید »

مجله کودکان و نوجوانان “باغ” به شماره چهل و پنجم رسید.

مجله شماره 45 باغ

مجله کودکان و نوجوانان”باغ” با مدیرمسئولی محمدسرور رجایی و سردبیری باهر بیانی به شماره 45 رسید. برای دانلود و خواندن این شماره مجله بر روی لینک زیر کلیک کنید. »» دانلود شماره 45 مجله باغ بیشتر بخوانید »