خانه / ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ادبیات افغانستان در سی‌و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

در سی‏‌و‏دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشست‏‌های ویژه‌‏ای به ادبیات افغانستان اختصاص یافته است. این نشست‏‌ها از روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت تا روز جمعه ۱۳ اردیبهشت‌ماه، با حضور شاعران و ادیبان مطرح افغانستان برگزار می‏‌شود. بیشتر بخوانید »

حضور بیشتر ناشران افغانستانی در نمایشگاه کتاب تهران نیازمند همکاری مسئولان دو کشور است

انتشارات تاک، عرفان، احراری، خانه ادبیان افغانستان و غرفه رایزن فرهنگی سفارت افغانستان در تهران در سی‌امین نمایشگاه تهران حضور داشتند که استقبال از کتاب و برنامه‌های افغانستانی نسبت به سال گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار بود به صورتی که موفق شدیم بالاترین میزان عرضه‌ را از کتاب‌هایی که از افغانستان ارسال شده بود داشته باشیم. بیشتر بخوانید »

گل‏های هفت رنگ دوستی

اسدالله شعبانی، ترانه سرا و شاعر کودک و نوجوان: دوستان خوب من در خانه ادبیات افغانستان، هرسال با آغوش گرم از من پذیرایی می کنند و من هم مشتاق دیدارشان هستم. با حس خوب و دلبستگی به پیوند ایران و افغانستان، همچنان در انتظار روزی هستم که مردم این سرزمین‏ ها در صلح و صفا تمدن دیرینۀ خود را باز آفرینی کنند. بیشتر بخوانید »

در اقدام مشترک خانه ادبیات افغانستان و انجمن فرهنگی و ادبی کلمه: نشست ادبیات جوان افغانستان در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود  

«نشست ادبیات جوان افغانستان»، کاری مشترک از دفتر تهران خانه ادبیات افغانستان و انجمن فرهنگی و ادبی کلمه، ساعت 12 پنج‌شنبه 23 اردی‌بهشت (ثور) 1394 در سالن ادیان و اقوام در آیینه نشر در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود. بیشتر بخوانید »

غرفه خانه ادبیات افغانستان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز به کار کرد

روابط عمومی خانه ادبیات افغانستان: غرفه خانه ادبیات افغانستان از چهارشنبه 16 اردی‌بهشت (ثور) 1394 در بخش بین‌الملل بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران آغاز به کار کرد. عارف جعفری، مدیر دفتر تهران خانه ادبیات افغانستان اعلام کرد: «این نهاد ادبی، فرهنگی و هنری امسال نیز هم‌چون نیم‌دهه گذشته، در ... بیشتر بخوانید »

گفت‌وگو با محمدموسی اکبری؛ مسئول خانه هنر افغانستان: تلاش کرده‌ام تصویری درست و حقیقی از افغانستان ترسیم کنم

تکنولوژی عکاسی در بالاترین اندازه وارد کشور شده است، ولی هنوز آگاهی و علم صحیح این هنر در افغانستان ضعیف است و به کار نیاز دارد. بیشتر بخوانید »

مهدی جعفری خانقاه، پژوهشگر مطبوعات ایران و افغانستان: ضرورت دارد خانه مطبوعات افغانستان ایجاد شود

در این دوره زمانی، ضرورت وجود خانه مطبوعات افغانستان به شدت حس می‌شود. هم اکنون خیلی از روزنامه‌نگاران ما خبر ندارند که در افغانستان چه مطبوعاتی چاپ می‌شود. یکی از دغدغه‌هایم این است که چنین تشکلی شکل بگیرد تا بسیاری از خلأهایی را که اکنون می‌بینیم، برطرف کند و زمینه را برای تبادل فرهنگی مطبوعات بین دو کشور فراهم آورد. بیشتر بخوانید »

علی یعقوبی، شاعر معاصر افغانستان: برای پایه‌ریزی درست زیرساخت‌های فرهنگی افغانستان باید چاره‌‌ای اندیشید

علی یعقوبی

استعدادی ذاتی بین مردم افغانستان در حوزه فرهنگی هست که در صورت فراهم شدن بستر مناسب می‌توانند مسیر بازسازی فرهنگی را به خوبی بپیمایند بیشتر بخوانید »

محسن حسینی، هنرمند مقیم کابل: زمانی می‌‌توانیم از سینمای خوب سخن بگوییم که ادبیات نیرومندی داشته باشیم

سه عامل که به طور مستقیم روی کارهایم دارد و باعث شکل ­گیری شخصیت آفرینشگرم شده، سه اتفاق است: خیابان­های کابل، مهاجرت و گلوله­ ای که از تفنگ شلیک می­ شود. بیشتر بخوانید »

در آیین اختتامیه نمایشگاه بین المللی کتاب از غرفه سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان قدردانی شد

عباس صالحی

رییس نمایشگاه کتاب تهران: از افغانستان به عنوان مهمان ویژه بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قدردانی می‌کنیم که حضورش فرصتی برای افزایش ارتباطات میان دو کشور شد بیشتر بخوانید »